10 zaskakujących zastosowań filcu

 
 
 
Warning
 
 
 
Wprowadzenie > Aktualności > 10 zaskakujących zastosowań filcu
 
Aktualności i artykuły
 
 

10 zaskakujących zastosowań filcu

29. 8. 2014

Czy lubisz innowacje i poszukujesz nowych pomysłów? Sam filc nie jest właściwie niczym nowym. Zainspiruj się naszymi poradami, by zastosować filc w zupełnie nieoczekiwany sposób.

 

 

1. Wełniane zdjęcia

Miłym prezentem urodzinowym jest portret. Obrazy zrobione aparatem lub namalowane są tradycyjnym sposobem wykonania. Co powiesz na rodzinny obraz zriobiony z filcu?

2. Bądź unikalna i piękna

Ręcznie robione produkty są bardzo popularne. Dają one kobiecie poczucie oryginalności. Jednakże dla każdego unikalność znaczy coś innego. Każda kobieta może założyć filcowy naszyjnik lub kolczyki zaprojektowane specjalnie dla niej. Ta biżuteria kobieca może być wykonana z kolorowych kwiatów, zgodnie z gustem i preferencjami.

3. Poczuj się jak w czasach starożytnych

Jeśli interesujesz się starożytnym wzornictwem, na pewno lubisz starożytne rzeźby. Siba Sahabi – projektantka o niemieckich i irańskich korzeniach – bierze inspirację z Mezopotamii, by tworzyć filcowe naczynia. Mogą one wnieść wiele szyku do Twojego domu.

4. Modne meble

Filc może być doskonałym uzupełnieniem umeblowania domu. Projektantka Nicole Chazard Telaar tworzy krzesła i fotele stosując także filc. Dostępne są one w różnych wariantach kolorystycznych lub ze zdjęciami ludzi.

5. Piórnik dla studentów

Ciekawym pomysłem dla projektantów jest filcowy piórnik, który jednocześnie jest ekologiczny i praktyczny. Twoje ołówki są w jednym miejscu i oczywiście w atrakcyjnym opakowaniu.

6. Filcowe ozdoby na lampy

Oprócz wyciętych kształtów z filcu, potrzebujesz oliwy, sznurka, osłony na żarówkę i podstawki do oparcia. Spróbuj znaleźć filmy w Internecie, które dadzą Ci inspirację. Efekt na pewno będzie wart wysiłku.

7. Dzieło w pokoju

Słyszałeś o panelach naściennych z filcu? Także ściana w Twoim pokoju może być dekorowana filcem. Może to być prawdziwe dzieło sztuki.

8. Okładki przyciągające uwagę

Filc może być również oryginalnym sposobem obłożenia książki czy notatnika.

9. Etui na telefony

Obłożenie telefonu filcem uchroni urządzenie przed zarysowaniami lub pęknięciami. Wymień stare etui na nowe ekologiczne.

10. Tyle dekoracji ile pomysłów

Pomysłów zastosowania filcu jest nieskończenie wiele. Dekoracje filcowe są naturalne, unikatowe i ręcznie robione. To jest najlepsza kombinacja.