Filc i ekologiczne wzornictwo

 
 
 
 
Wprowadzenie > Aktualności > Filc i ekologiczne wzornictwo
 
Aktualności i artykuły
 
 

Filc i ekologiczne wzornictwo

20. 8. 2014

Znajdowanie ciekawych materiałów dla Twoich projektów wzorniczych może być niełatwym zajęciem. Jakość, cena, właściwości tkaniny, proces tworzenia, wytrzymałość i inne czynniki wpływają na ogólny obraz i wreszcie, wpływają na odczucia klienta – satysfakcję lub niezadowolenie. Przyjazne materiały chronią nasze środowisko. W tym artykule patrzymy na zalety filcu dekoracyjnego i innych materiałów, które cechują się niezwykłymi właściwościami i są przyjazne dla środowiska.

 

 

Filc we wzornictwie – szerokie zastosowanie i mnogość kolorów

Dekoracje filcowe są zachwycające, mogą odświeżyć każdą przestrzeń czy pokój w domu. Panele ścienne w sypialni, krzesła czy stoły w salonie, elementy ubrań, torebki, klapki, osłony na telefony... Dodatkowo wzory filcowe są kolorowe – od ciemnych do różowych barw – są idealnie wycięte i mają antyodblaskowe powierzchnie. Możesz stworzyć każdy wzór.

Snycerstwo

Ten klasyczny materiał jest znany w dwóch postaciach – jako naturalny oraz stworzony przemysłowo. Pierwszy rodzaj jest odporny na niszczenie, jest doskonały jako izolacja temperaturowa i dźwiękowa oraz charakteryzuje się długą trwałością. Z drugiej strony, nie jest odporny na wilgotność i wodę. Co jest zaletą w tym przypadku? Drewniane krzesła lub stoły mogą rysować lub niszczyć Twoją podłogę. Możesz tego uniknąć poprzez przyklejenie filcu do nóg mebli.

 

Drewno jest grupowane w następujące kategorie:

Ze względu na własności mechaniczne: twarde i miękkie

Ze względu na pochodzenie geograficzne: drewno naturalne (z roślin rosnących w Europie) i egzotyczne drewno (z roślin rosnących w krajach tropikalnych)

Bawełna z miękkiej wełny

Materiał jest tworzony z miękkiej wełny, która jest zwykle odpadem z przędzenia. Jest lśniąca, nie jest elastyczna i nie jest odporna na wysokie temperatury. Filc jest odporny na płomienie, więc nie pali się tak łatwo. Typowe zastosowanie bawełny to przemysł modowy lub wystrój wnętrz.

Król materiałów - jedwab

Spójrzmy na odzież. Wybieramy króla materiałów – jedwab. Jedwab naturalny należy do tekstyliów, które są bardziej luksusowe i droższe. Krajem pochodzenia są Chiny, gdzie tradycja produkcji jedwabiu liczy 5000 lat. Ubrania wykonane z jedwabiu nie są alergiczne, regulują temperaturę i wchłaniają wilgoć. Wadą jest wyższa cena. Jedwab jest produkowany w Europie tylko w niewielkich ilościach.

Bambus Wiecznie zielona roślina tropikalna

Ten interesujący materiał pochodzi od roślin rosnących w klimacie tropikalnym. Jest lekki, elastyczny, antybakteryjny, antystatyczny i pochłania zapachy. Można zaprojektować przyciągające uwagę dekoracje ścienne lub oddychające ubrania. Pochłania więcej wody niż bawełna lub polyester. Oczywiście jest ekologiczna.

Powtórnie użyte materiały chronią planetę

Częścią ochrony przyrody jest ponowne używanie materiałów. Możesz stosować materiał z recyklingu, by tworzyć ciekawe przedmioty i obniżając destrukcyjny wpływ na środowisko.