Produkcja

 
 
 
Warning
 
 
 
Wprowadzenie > Produkcja
 

W produkcji i przetwarzania materiałów, oferujemy następujące usługi:


Prezcyzyjne cięcie przy pomocy stołu tnącego CNC

 
 

 

 
 

Oferujemy Tobie

Nasze usługi

Wśród naszych usług oferujemy szerokie możliwości przetwarzania i końcowej obróbki filcu. Możemy dzięki temu zaoferować nie tylko materiał w wersji podstawowej, ale również produkcję gotowych produktów na wymiar, jak i indywidualne zamówienia klientów.
 

Przy użyciu naszego stołu tnącego CNC jesteśmy w stanie wycinać materiały o grubości do 60 mm, np. gumę, korek, skórę, materiały skóropodobne, piany i pianki, filc, tkaniny techniczne, papier i karton, cienkie materiały z tworzyw sztucznych, materiały uszczelniające, materiały izolacyjne, nietkane tekstylia i inne.

 
 
 
 

Laminowanie

Laminacja umożliwia nanoszenie na filc warstwy samoprzylepnej albo połączenie dwóch materiałów w jeden np. filc z filcem, filc z gumą, filc z pianą, itd. Obróbkę samoprzylepną można stosować na większość dostarczanych materiałów. W zależności od pożądanego zastosowania materiału, jesteśmy w stanie wybrać najbardziej odpowiedni typ taśmy laminującej, aby osiągnąć najwyższą możliwą lepkość.
- dostępna dla wszystkich grubości
- szerokość rolki: maks. 1500 mm

Obróbka antypoślizgowa

W przypadku, jeśli chcesz zapobiec, żeby filc nie ślizgał się po powierzchni, np. przy wykorzystaniu filcu jako dywanów albo poduszek na siedzenia, polecamy zastosować obróbkę antypoślizgową, która osiągniemy poprzez naniesienie masy antypoślizgowej na powierzchnię filcu.
- dostępna dla wszystkich grubości
- obróbka antypoślizgowa może być przygotowana w różnych stylach 
- szerokość: w zależności od dostępnej szerokości rolki
- minimalna ilość: 100 metrów bieżących (mżliwość łączenia różnych kolorów)
 

Szycie i haftowanie

W zależności od indywidualnych wymagań projektu, zapewniamy usługi szycia i haftowania w celu realizacji gotowych produktów według zamówienia. Zależy nam na jakości wykonywanego szycia, dlatego produkty finalne podlegają dokładnej kontroli przed ich dostarczeniem. Zapewnia to wysoką jakość wytworzonych produktów, ich doskonałe uszycie i profesjonalne wykonanie.
 

Produkt we wskazanym kolorze

Oprócz naszych standardowych kolorów dekoracyjnego filcu wełnianego, jest możliwość wytworzenia materiału w każdym kolorze i odcieniu w zależności od Twoich potrzeb. Wiele naszych kolorowych filców jest farbowana zgodnie z systemem PANTONE. Do produkcji filcu w wybranym kolorze, należy przesłać do nas kod koloru wg PANTONE, ewentualnie próbkę innej tkaniny. Minimalne zamówienie w przypadku produkcji w niestandardowych kolorach jest dla każdego rodzaju filcu inna. Na przykład dla filcu dekoracyjnego FELTILE jest to ok. 80-90 metrów bieżących dla grubości 2 mm i 3 mmm oraz 40-50 metrów bieżących przy grubości 5 mm. Czas wytworzenia to 6-8 tygodni.
 

Rycowanie (Nakrawanie, Kiss-Cutting)

Rycowanie jest wykonywane na naszych maszynach rotacyjnych, które wycinają elementy w materiale, ale arkusz bazowy (warstwa silikonowa) pozostaje nienaruszony. Rycowanie jest stosowane głównie przy wytwarzaniu dużych ilości elementów samoprzylepnych. Zaletą rycowania jest pozostawienie wyciętych form na arkuszu bazowym, co daje możliwość łatwego ich odklejenia od warstwy bazowej.

Wykrawanie (Sztancowanie, Die-Cutting)

Wykrawanie wykonuje się przy pomocy wcześniej przygotowanego wykrojnika, który wytwarza się zgodnie z pożądanym kształtem. Wykrawanie stosuje się zwykle do wytwarzania dużej ilości tego samego kształtu i wzoru.

Nadruki

Nadruki na filc mogą być zrealizowane różnymi sposobami: sitodruku albo druku na folii FLEX (gładka powierzchnia) lub FLOCK (powierzchnia matowa).
Zaletami sitodruku są oszczędność i szybkość przenoszenia logo czy grafiki na powierzchnię filcu. Kolory atramentu są przygotowane w systemie PANTONE.
 

Impregnacja

Długotrwałą żywotność filcu można zapewnić różnymi technologiami impregacyjnymi, jak np. obróbka hydrofobowa, ogniotrwała, uodpornienia na olej, impregnacja przeciwmolowa, itd. Abyuzyskać więcejinformacji prosimy o kontakt.